Dla kogo pies kupuje lody?

0 347

Cóż to ludzie nie wymyślą, aby zadowolić swojego czworonożnego przyjaciela. Czerwiec 2012 przyniósł w Rzymie największe od 230 lat upały. Temperatura sięgała do 40 stopni Celsjusza. Ludzie,  masowo jedli lody i pili wodę. A pieski?

Otóż kreatywność producentów nie zna granic. Wyprodukowali bowiem specjalne lody dla psów. W Rzymie można je kupić w trzech smakach: waniliowym, ryżowym i jogurtowym. Nie zawierają mleka, jaj i cukru, dlatego też nie są szkodliwe dla zdrowia pupili.

Pierwsze lody wyprodukowano  jednak w Japonii.

Są tam dostępne od 2002 roku. Początkowo sprzedawane były tylko przez Internet, ale obecnie można je kupić w sklepach z akcesoriami dla psów i lodziarniach. Producentem lodów jest firma Akagi Nyugyo. Japońskie lody mają smak  jogurtowy i obniżoną wartość cukru. Ciekawostką jest to, że  lody dla psów, mogą spożywać także ludzie, szczególnie ci, którzy są na diecie.

Co na to  Amerykanie?

Wcale nie pozostają w tyle. W Ameryce, produkcją lodów dla piesków zajmuje się  firma Good Humor wraz z Pedigree. Lody nie zawierają laktozy, zawarty w mleku cukier zastąpiono cukrem roślinnym.  Amerykańskie lody mają formę pysznej  kolorowej pianki.

A może Dogissimo z Austrii?

Pieski austriackie mogą lizać swoje lody  Dogissimo już od roku 2007. Pierwsze o smakach: ryżowym, ryżowo-waniliowym i sojowym pojawiły się w lodziarni wiedeńskiej. Podobno, jak twierdzi producent, są zdrowe, bo nie zawierają cukru i niebezpiecznych tłuszczy.

W roku 2009 pojawiły się lody w Wielkiej Brytanii

Producent karmy dla psów, brytyjska firma Wagg Foods opracowała lody dla psów oparte na  naturalnym jogurcie. Ten zimny przysmak, zawiera bakterie probiotyczne, które wspomagają trawienie czworonogów i nie są szkodliwe dla zdrowia.

A w Polsce?

Czy nasze polskie pupile doczekają się takich przysmaków? Zapewne wkrótce producenci opracują bądź wprowadzą na rynek zdrowe, zimne lody dla naszych piesków. Co o tym myślicie?

Źródło zdjęcia: https://www.google.com/search?q=the+dog+is+buying+ice+cream+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&s

Komentarze
Wczytywanie...