Co pieski mają do powiedzenia…

0 364

Zakończyliśmy zabawę „Gdyby mi na chwilę było dane przemówić ludzkim głosem, powiedziałbym……

Otrzymaliśmy 15 wypowiedzi piesków. Wszystkie ciekawe i z psim przesłaniem. Przeczytaj, co pieski mają do powiedzenia…..i zagłosuj na najciekawszą wypowiedź.

Piesek 1 NERO

Gdyby mi na chwilę było dane przemówić ludzkim głosem, powiedziałbym:
Droga Pani … czasem się zapominasz że jesteś moją opiekunką a nie właścicielką … nie jestem niczyją własnością tylko żywym stworzeniem .
Gdy idziemy na spacer ubierasz mnie w bluzę i jakieś pożal się Boże buciki !
Wiesz jaki to obciach ?! Iść przez całe miasto w tak idiotycznym przebraniu .. co gorsza moi koledzy i koleżanki mogą mnie zobaczyć i co wtedy ? Stracę moją dobrą reputacje w bloku .
Wydaje mi się, że czasem zapominacie, że chodź jestem tylko psem ozdobnym nie pozwoliłbym aby stała się wam krzywda .
Gdy jedziemy do rodziny na wieś obchodzicie się ze mną jak z jajkiem. I słyszę tylko … nie odchodź daleko,  nie ubrudź się …
Serio ?! To, że jestem mały nie znaczy, że nie potrzebuję sobie pobiegać, wytarzać się w trawce ….
KOBIETO ! Zmądrzej !

Piesek 2 PIKUŚ

Gdyby mi na chwilę było dane przemówić ludzkim głosem, powiedziałbym: nie musisz być idealna dla mnie wystarczy, że będziesz dla mnie dobra. Mam nadzieję, że nie odstawisz mnie szybko do schroniska. Chcę być przyjacielem do końca mojego życia, bo do twojego nie dożyję. Będę cie kochać i cię nie zostawię. Będę twoim stróżem. Kiedy pójdę za Tęczowy Most, będę twoim aniołem stróżem. Przy mnie nic ci się nie stanie.

Piesek 3 MYSIA

GDYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM POWIEDZIAŁBYM Ci całą prawdę, wszystko co leży mi na sercu. Bardzo bym chciał, abyś zrozumiał to jak bardzo za Tobą tęsknię, gdy zostaję sam w domu, jak mi źle kiedy na mnie krzyczysz i się złościsz jeśli zrobię coś złego. Chcę abyś wiedział, że bardzo Cię kocham i do szczęścia niewiele mi potrzeba, naprawdę niewiele… Lubię, gdy spędzamy razem czas, nieważne jak, ważne, że razem. Jesteś dla mnie całym światem, pamiętaj, że będę zawsze przy Tobie… Czy potrafisz mnie zrozumieć?

Piesek 4 MADI

GDYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM, POWIEDZIAŁBYM JAK BARDZO KOCHAM MOICH WŁAŚCICIELI I JESTEM WDZIĘCZNY ZA TO, ILE UWAGI MI POŚWIĘCAJĄ I OPIEKUJĄ SIĘ MNĄ. CHCIAŁBYM TEŻ POMÓC BEZDOMNYM PIESKOM I TYM, KTÓRE SĄ W SCHRONISKU, ABY ZNALAZŁY NOWE DOMY I KOCHAJĄCYM OPIEKUNÓW. POROZMAWIAŁBYM Z MOIMI PRZYJACIÓŁMI Z KRAINY PSA I PODZIĘKOWAŁ ZA PRZYJAŹŃ.

Piesek 5 SARA i DYZIO

GDYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM, POWIEDZIAŁBYM jak bardzo cieszę się że mogę zamieszkiwać z tak dobrymi ludźmi z którymi mieszkam. Podziękowałbym za to, że mnie karmią, bawią się ze mną, głaszczą, za to że mogę spać w ciepłym łóżeczku każdego dnia. Bo nie każdemu pieskowi jest dane tak żyć jak mi. Ale jedno bym wygarnął, żeby właściciele natychmiast pogadali z sąsiadami na temat kotów. Aby je wyeksmitowano. Na koniec rzekłbym ileż to można mnie tak całować z lekkim irytowaniem.

Piesek  6 KUBUŚ

GBYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM POWIEDZIAŁBYM, że :
Jestem najszczęśliwszym pieskiem na świecie. Ale ten pies… ten pies sąsiadów, którego widuję codziennie, i jego krótki zaplątany łańcuch, i ta buda z beczki zrobiona, i ta miska dziurawa, z której wczoraj wylała się woda. Ten pies, którego pan zbił, bo wykopał dziurę dla ochłody. Gdybym nie ten pies. Gdyby nie ten pies….
Skoro mogę dziś zabrać głos to powiem cichutko do Pani mojej kochanej: Zobacz on taki smutny i sam, a u nas wielki, przyjazny dom, pozwólmy mu pokochać nas, pozwólmy odmienić mu los, pozwólmy aby u nas miał swój kąt.

Piesek 7  LENA

GBYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM, POWIEDZIAŁBYM… Już od dawna przez te wszystkie lata gdy ciągneły się popiskiwania skomlenia i szczeki mogę się wyżalić co mi ciąży na sercu… Pragnę by poświęcano mi więcej czasu… chcę odwagi … potrzebuje wsparcia dość krzyków i chałasów … nie wiem za co ludzie krzyczą i karają. Chcę drobnego zrozumienia ja też mam uczucia nie wymagam dużo… chcę  miłości, zrozumienia by móc do kogoś iść, ukryć się przed strachem… Już przez resztę życia chcę iść na sześciu łapach na spacer i z jedną smyczą chasać z tobą biegać latać… i przytulać… sercem cię rozczulać kochać bez granicznie, lizać twoje rany… ja wiem jesteś wielkim człowiekiem, a wielcy ludzie potrafią mieć wielkie serce ♥ więc kocha,j nie porzucaj i przytulaj … ♥

Piesek 8 IWO

Gdyby mi na chwilę było dane przemówić ludzkim głosem, powiedziałbym, że jestem najszczęśliwszym psem na świecie. Nigdy nie zaznałem głodu, chłodu. Nie wiem co to pragnienie. Miłość moich bliskich nie jest mi obca.Kochają mnie każdego dnia coraz bardziej, zapewniają mi bezpieczeństwo. Nie ważne jak bardzo są zajęci, poświęcają mi wolny czas każdego dnia. Pewnie poskarżyłbym się tylko na to, że czasem wbrew mojej woli prowadzą mnie do gabinetu weterynaryjnego nazywając mnie jeszcze ”osiołkiem” no fakt bywam uparty, ale żeby od razu mówić do mnie ”osiołek ” Wiem, wiem to wszystko z miłości… troszczą się o mnie i wszystko dotyczące mojego zdrowia konsultują z Wetem. Ale co tam jak widzicie powodów do narzekań nie mam. Czego i Wam kochane Pieski życzę.

Piesek 9 PYSIA

GBYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM, POWIEDZIAŁBYM…
Kocham Cię, będę Cię kochać jeszcze bardziej gdy będziesz miał dla mnie więcej czasu. Gdy przytulisz mnie i powiesz prosto z serca-KOCHAM CIĘ . Ufam Ci, bo wierzę i chcę wierzyć, że mnie nie opuścisz.W dobrych i złych chwilach będziesz przy mnie blisko. Nie chcę być jak rzecz, gdy jest potrzebna to ją używasz gdy nie odkładasz, chcę być dla Ciebie jak przyjaciel do którego możesz podejść pogadać, popłakać, pośmiać się.

Piesek 10 PUSIA i SONIA

GBYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM, POWIEDZIAŁBYM, że bardzo kocham swoich Pańciów i chcę być z nimi na zawsze, oni są najistotniejszą rzeczą w moim psim życiu i chciałbym, żeby naprawdę poczuli, jeszcze mocniej niż zwykle jak bardzo ich kocham. ”

Piesek 11  BONO

Gdyby mi na chwilę było dane przemówić ludzkim głosem, powiedziałbym jak mocno kocham moją Panią. Nie żyję długo na tym świecie, bo tylko 3 lata, ale doświadczyłem już ogromnej miłości jaką obdarzyła mnie moja Pani. Przeszliśmy trudny okres, miałem problemy z żołądkiem, ale ona się nie poddała i walczyła do końca. Miała być operacja, ale na szczęście obeszło się bez niej, bo mało zwierząt przeżywa takie operacje, jaką ja miałem mieć. Jestem jej za to bardzo wdzięczny, kocham moją rodzinę nad życie i zrobiłbym dla niej wszystko. Bardzo chciałbym przemówić, żeby jej podziękować za wszystkie trudy i starania.”

Piesek 12  OLUŚ

GBYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM, POWIEDZIAŁBYM jaki piękny jest świat. Jaki cudowny. Gdziekolwiek się odwrócę, dostrzegam dobro i piękno. Mój świat jest taki jak te białe obłoki na niebie. Szkoda mi tylko tych psów ze schroniska. Jakże żałosny jest ich żywot. Z bagażem dotychczasowego życia czekają na miłość. Powiedziałbym lodziom : zabierzcie je stamtąd.

Piesek 13  MAX

Gdyby mi na chwilę było dane przemówić ludzkim głosem, powiedziałbym, że kocham cię bezgranicznie. Ściskam i całuję a rano zawsze cię obudzę. Nie martw się mój człowieku nigdy cię nie zostawię. Będę za tobą dreptał przez całe swoje życie.

Piesek 14  KIBIC

GBYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM POWIEDZIAŁBYM, że miałem sen, najpiękniejszy, jaki mógłbym wymarzyć sobie. Widziałem w nim świat doskonały. Kochani ludzie opiekują się pieskami. Wszyscy żyją w zgodzie. Ale otworzyłem oczy i zobaczyłem dzisiejszy smutny los psiaków porzuconych i zaniedbanych. Krzyknąłem wtedy głośno: MY PIESKI TEŻ MAMY UCZUCIA.

Piesek 15 MAKS

GBYBY MI NA CHWILĘ BYŁO DANE PRZEMÓWIĆ LUDZKIM GŁOSEM, POWIEDZIAŁBYM do swoim bliskich: dziękuję wam za serce, pełną miskę za ciepłą budę, za wspólne zabawy, za dużą rodzinę i za to że jesteście ze mną.

 

Jak głosować?

1. Każdy zarejestrowany piesek może zagłosować na wypowiedż jaka mu się najbardziej podoba. ( Głosują także pieski, które nie uczestniczyły w konkursze)
2. Piesek nie może głosować na siebie.
3. Można oddać tylko jeden głos
4. Głosy oddajemy w komentarzach, wpisując np piesek 20 lub samo 20
5. Głosowanie trwa dnia 12 lipca od godz. 00.00 do godz. 24.00
5. Nagrodą w konkursie jest KONG Classic
6 Wyniki 13 lipca na blogu informacyjnym.
7. Odkryjemy także imiona piesków przy ich wpisach.

Ważne sprawy:

1. Piesek, który oddaje głos liczony będzie także do konkursu  logowania
2.Piesek, który zagłosuje na siebie zostanie wykluczony z konkursu.

Nagroda

Zabawka inerakcyjna KONG

Dziękujemy za udział. Łapeczka 🙂 🙂

Komentarze
Wczytywanie...