Akcja "Zerwijmy łańcuchy"

0 33
Trzymanie psów na łańcuchu to barbarzyński zwyczaj. Chcemy go zmienić. Jeśli tobie również krwawi serce na widok psa trzymanego na łańcuchu – nie zwlekaj, dołącz do nas!

Poczuj ciężar łańcucha na własnej szyi. Sprawdź, jak wygląda życie psa na dwóch metrach kwadratowych. Razem z nami zaprotestuj przeciwko bezmyślnemu okrucieństwu! „ Zerwijmy łańcuchy”!  tak Redakcja miesięcznika ” Mój pies” zwraca się do wszystkich miłośników psów i piesków.

Początki akcji

Wszystko zaczęło się w roku 2007 na placu Zamkowym w Warszawie. Do akcji przyłączyło się wówczas 11 miast polskich. W roku 2009 przeciwko łańcuchom protestowało już  700 osób w 30 miastach.

Do bud przykuli się już m.in. Agata Buzek, Urszula Dudziak, Anna Korcz, Kasia Kowalska, Katarzyna Kwiatkowska, Sławomira Łozińska, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Piekarska, Kazimiera Szczuka, Ewa Złotowska, Joanna Żółkowska, Zygmunt Chajzer, Roman Czejarek, Maciej Dowbor, Dariusz Jakubowski, Grzegorz Miecugow, Michał Olszański, Michał Piróg, Tomasz Raczek, Andrzej Sikorowski i inni dziennikarze, politycy, aktorzy, piosenkarze.

Bądź bratem – a nie katem

Pod takim hasłem rozpocznie się tegoroczny happening w kilkudziesięciu  polskich miastach. Protest przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami odbędzie się w niedzielę 23 września 2012 roku.

Czy wiesz jak czuje się pies przykuty do budy na całe życie?

Zapewniam, że nie wiesz. Ja też nie wiem. Mogę sobie jedynie wyobrazić, jak ciężkie jest jego życie. Podczas happeningu każdy będzie mógł na kilka minut przywiązać się łańcuchem do budy i zaprotestować przeciwko niehumanitarnym traktowaniu psa. Trzymanie pieska na łańcuchu przez 24 godziny na dobę, często bez wody, żywności, zimą bez ciepłej budy, latem bez odrobiny cienia, bez kontaktu z ludźmi powoduje, że pies zna tylko swój teren, jest bojaźliwy i staje się agresywny.

Czy wiesz jak czuje się pies przykuty do budy na całe życie? Przekonaj się!! – tak apelują organizatorzy akcji.

KrainaPsa z całego psiego serca popiera akcję „ Zerwijmy łańcuchy” i wspiera organizatorów w walce o humanitarne traktowanie piesków. Każdy z nas może poprawić los tych biednych psów łańcuchowych.
W niedziele 23 września  jesteśmy z wami!!!

http://www.zerwijmylancuchy.pl/ – > Dołącz do akcji teraz!

Komentarze
Wczytywanie...