Warunki podróżowania w samochodzie

0 539

Zapewniając psu wygodę podróżowania, należy zwrócić uwagę nie tylko na miejsce, ale i bezpieczeństwo z tym związane.

Bardzo ważne są warunki podróżowania.

W czasie jazdy należy zapewnić zwierzakowi dopływ świeżego powietrza, poprzez lekko uchylone okno. Z powodu braku powietrza u psa pojawią się pierwsze objawy zmęczenia i duszności. Zwierzę, które narażone jest w samochodzie na wysoką temperaturę, ciężko oddycha i ślini się.

Temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza.
Niektóre psy uwielbiają jechać z głową wystawioną przez okno.Należy szybko zareagować, aby nie dopuścić do udaru słonecznego. Nie wolno dopuścić także do powstania przeciągów. Są one bardzo szkodliwe dla zdrowia. Otwarte na oścież okna oraz zbyt dużo zimnego powietrza powodują u piesków infekcje oczu, uszu, nosa i inne choroby. Najlepszym sposobem jest włączenie klimatyzacji. Temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza. Niektóre psy uwielbiają jechać z głową wystawioną przez okno. Nie należy dopuszczać do takiej sytuacji, gdyż powoduje ona wiele infekcji.

Aby umilić podróż naszemu pupilowi, zabieramy do samochodu jego miskę, ulubioną zabawkę, kocyk, posłanie. Przed podróżą należy wyprowadzić psa na długi spacer.
Nakarmić go trzy godziny przed podróżą. W trakcie podróży nie należy dokarmiać lecz zapewnić mu dostęp do świeżej wody. Nie włączamy zbyt głośno radia, bo może drażnić psa. Podczas jazdy powinno się robić przerwy co 2 godziny. Należy wówczas
wyprowadzić pieska, oczywiście na smyczy, na krótki spacer, umożliwić mu załatwienie potrzeb fizjologicznych i napoić.

W żadnym wypadku nie przywiązujemy pieska do elementów wnętrza samochodu.

W czasie przerwy postojowej nie wolno zostawić zwierzęcia samego w samochodzie.

Jeżeli już musimy, to tylko na moment, nie na chwilę, zapewniając mu dopływ świeżego powietrza poprzez uchylone okno. W żadnym wypadku nie przywiązujemy go do elementów wnętrza samochodu.

Należy pamiętać, że wybierając się w podróż z psem należy zawsze zabrać ze sobą książeczkę zdrowia pupila i potwierdzenie aktualnych szczepień. Bardzo ważny jest także identyfikator z danymi kontaktowymi. Zróbmy wszystko, aby podróż dla pieska i dla nas była przyjemna i bezpieczna.

Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce, że się w nich zawsze znajdzie miejsce dla uczciwego psa/ Kornel Makuszyński/

Komentarze
Wczytywanie...