WAKACJE Z PSEM CZY POD PSEM?

0 790

Gdy zbliżają się wakacje wielu łamie sobie głowę nad tym co począć ze swoim psem podczas wakacyjnych wojaży. Często termin uzależniamy od dostępnej dla naszego pupila opieki. Słowem, – aby wszystko zagrało – najlepiej zacząć planować urlop kilka miesięcy wcześniej, a przecież często decydujemy się na wyjazd nagle, spontanicznie, bo pogoda dopisuje, bo mamy dodatkowe dni wolne i tak dalej, i tak dalej. A zatem co robić? Wbrew pozorom opcji jest wiele.
Możecie zostawić psa pod opieką zaufanego sąsiada, przyjaciela lub kogoś z rodziny, możecie wynająć petsittera lub skorzystać z psiego hotelu.* Ale jest jeszcze jedna możliwość.

Możesz też pokusić się o urlop z psem! Co za pomysł!? Powie wielu z Was: pewnie będziemy musieli spać na kempingu! No i co z nim zrobimy jak będziemy chcieli iść na obiad? W dodatku na plażę nas nie wpuszczą! Na szczęście takie myślenie odchodzi powoli do lamusa.
Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na ten krok. Ma na to wpływ kilka czynników. Przede wszystkim zmienia się świadomość ludzi odnośnie czworonogów i ich potrzeb, co za tym idzie coraz większa grupa ludzi chce podróżować ze swoimi pupilami. Z uwagi na to, że właściciele psów to stale powiększająca się grupa społeczna, coraz więcej hoteli, pensjonatów czy innych miejsc noclegowych ma ofertę skierowaną także i dla tych klientów. Psiolubna baza noclegowa stale się poszerza i jest bardzo zróżnicowana: od takiej na przeciętną kieszeń, jak i przeznaczonej dla bardziej wymagającego, poszukującego luksusu klienta. Jest popyt, jest i podaż. A zatem nocleg możemy już odhaczyć.


Zwróćcie uwagę na to jak wiele miejsc: restauracji, sklepów i innych obiektów oraz stref użyteczności publicznej takich jak urzędy, muzea, galerie, parki, plaże, kąpieliska czy nawet parki narodowe wpuszcza czworonogi. Oczywiście z poszanowaniem pewnych zasad. Dodatkowo podczas upałów ich ilość się jeszcze zwiększa. Dzisiaj zjedzenie pysznego posiłku w dobrej restauracji z widokiem na morze lub port jachtowy jest równie dostępne dla właścicieli psów jak i rodzin z dziećmi. Kolejny potencjalny problem znika więc z naszej listy.
Lubisz podczas urlopu zwiedzać miejscowe atrakcje historyczne lub galerie sztuki? Wiele z nich pozwoli Ci zabrać ze sobą psa oczywiście pod pewnymi warunkami.
Cenisz aktywny wypoczynek na łonie natury? Nic prostszego: do każdego lasu możesz wejść z psem pod warunkiem, że będziesz go prowadził na smyczy. Wiele parków narodowych także otwiera szlaki dla czworonogów. W przypadku ścisłych rezerwatów przyrody może być problem, ale wszelkie informacje na ten temat znajdziecie w internecie lub w informacji na miejscu. Jeśli wybierasz się na południe Polski, sprawdź dokładnie, które szlaki górskie są wyłączone z ruchu dla psów. Dodatkowo planuj trasę tak, aby była osiągalna dla Twojego podopiecznego. Niesienie psiaka przez kilka kilometrów po stromych zboczach nie jest ani bezpieczne, ani komfortowe zarówno dla Ciebie jak i dla niego.
Lubisz pokonywać długie trasy rowerem? Boisz się, że pies nie da rady? Wzorem Duńczyków zainwestuj w przyczepkę rowerową, w której Twój mały przyjaciel komfortowo pokona z Tobą całą trasę.

Wspólny urlop to doskonała okazja, aby polepszyć relacje ze swoim pupilem, wzmocnić więź z czworonogiem i lepiej go poznać. Wakacje z psem to fantastyczna przygoda i wbrew stereotypom nie ogranicza, a pozwala na przykład zawrzeć wiele fantastycznych znajomości. Jeśli przekonałeś się do tego, aby ruszyć w wakacyjną podróż noga w łapę , koniecznie przeczytaj jak przygotować się do takiego wyjazdu, aby w pełni korzystać z jej uroków i uniknąć przykrych niespodzianek. O tym więcej w artykule PIES W PODRÓŻY CZYLI WAKACYJNE KNOW-HAU

*Tutaj mała dygresja: nie każdy hotel rzeczywiście zapewnia to co ma w ofercie i za co rzekomo płacicie, dlatego sprawdzajcie dokładnie, gdzie komu, z jaką wiedzą i w jakie warunki oddajecie swojego pupila. Podczas gdy Wy będziecie się relaksować na tropikalnych plażach, Wasz przyjaciel może przeżywać piekło na ziemi… Pamiętajcie o tym, a już w szczególności jeśli Wasz pies jest przewlekle chory, cierpi z powodu zaburzeń behawioralnych lub z innych względów wymaga specjalistycznej opieki. Kontrola najlepszą formą zaufania.

Komentarze
Wczytywanie...