Podróż pociągiem i autobusem

0 963

Pies w pociągu.

Za przewóz psa płaci jego opiekun. Bilet podbity jest do biletu opiekuna. Na jednego właściciela może przypadać tylko 1 pies.
Zwierzę nie może zajmować siedzenia. Jeżeli współtowarzysze podróży zgodzą się można z psem jechać w przedziale, ale jeżeli nie wyrażą zgody, właściciel z psem podróżuje na korytarzu.

Taki sobie żarcik.
Konduktor
w pociągu pyta się podróżującej z pieskiem blondynki:

– Czy pani zapłaciła za tego psa ?
– Ależ skąd! Dostałam go na urodziny…


W wagonach sypialnych i miejscami do leżenia można przewozić zwierzaka po uprzednim wykupieniu wszystkich miejsc w przedziale.
Psy małe, można przewozić w odpowiednich klatkach transportowych lub specjalnych torbach jako bagaż podręczny. Wówczas za takiego psa nie płaci się biletu.
Za psa odpowiada opiekun-pasażer. Powinien posiadać książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami, smycz i kaganiec. Pies nie może zakłócać ciszy nocnej. Opiekun musi dbać o stan sanitarny przewożonego psa.

Pies w autobusie.

Za przewóz psa płaci się tak jak za bagaż. Z tego obowiązku zwolnione są małe pieski trzymane na rękach i psy przewodniki dla osób niepełnosprawnych. Opiekun może przewozić psa jeżeli istnieją ku temu warunki. Należy go umieścić tak, aby nie utrudniał przejścia i nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Zwierzak nie może stanowić zagrożenia dla innych podróżnych. Nie może być przewożony na miejscu siedzącym.
Pies w autobusie musi posiadać kaganiec, być na krótkiej smyczy. Obowiązkiem opiekuna jest posiadanie książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Nadzór nad psem należy do pasażera i on tez ponosi odpowiedzialność za wszystkie szkody i zanieczyszczenia pojazdu.

Uwaga
Zawsze należy się upewnić, czy dane linie autobusowe pozwalają na przewóz psa, różne są bowiem regulaminy przewoźników.

Komentarze
Wczytywanie...