PIES I JEGO PODRÓŻE W TORBIE

0 2 016

Torby, torebki, plecaki, plecaczki wymyślono już kilka lat temu. W Ameryce i na zachodzie Europy zrobiły furorę. Do Polski także wkracza ta nowa moda. Ale czy to tylko moda? Eksperci, weterynarze i inni specjaliści od psich zachować w pełni popierają różnego rodzaju transportówki dla pieska.

Po co nam torba skoro piesek ma 4 łapki i może chodzić?

Po pierwsze:
Torba jest niezwykle przydatna dla szczeniaczka, który jest w okresie kwarantanny. / czyt. artykuły z działu szczeniaki/. Maluch nie może wychodzić na spacery, ale w torbie może bezpiecznie oglądać świat. Jest odizolowany od wszelkich niebezpieczeństw. W torbie, bezpiecznie obok swojego opiekuna może wąchać zapachy, poznawać dźwięki, zaprzyjaźniać się z ludźmi. Jest to niezwykle ważne w życiu szczeniaczka. Poznawanie świata jest korzystne dla jego prawidłowego rozwoju a jednocześnie chroni przed zarażeniem na różne choroby na które nie jest jeszcze odporny.

Po drugie:
Małe pieski uwielbiają przebywać razem ze swoimi opiekunami. Uwielbiają również podróże. Poznają w ten sposób różne miejsca. Są odporne na zmianę warunków, a ich socjalizacja następuje właściwie i szybko. Ale tym naszym maluchom trudno nadążyć za człowiekiem. Przebierają łapkami jak tylko mogą chcąc dorównać kroku, ale szybko się męczą. Taka torba jest idealna dla nich. Piesek siedzi sobie wygodnie i przez specjalne wycięcie ogląda świat. Gdyby mógł powiedzieć, to rzekłby: super sprawa taka torba, jak tu cieplutko, miło i wygodnie i jestem razem ze swoją panią a nie siedzę sam w domu. Można ten sposób zabrać pieska na zakupy do galerii, do koleżanki na kawę, na wakacje, w góry, na rower….

Po trzecie:
Jakże często podróżujemy z pieskiem różnymi środkami lokomocji / autobusem, tramwajem, pociągiem/. Torba to niezwykle wspaniały wynalazek. Piesek siedzi sobie wygodnie. Nikomu nie przeszkadza i nikt nie przeszkadza jemu. Czuje się bezpiecznie.

Po czwarte:
A co zrobić jak nasz piesek zachoruje? Jak nie ma siły chodzić? Jak trzeba go zabrać do weterynarza? A może wynieść go trochę na spacer? Torba jest niezastąpiona w takich przypadkach.

Pamiętajmy jednak, że…

Torba, w przypadku zdrowego pieska nie może mu zastąpić spacerów. Piesek musi mieć świeże powietrze ale także i ruch. Ale pomiędzy spacerkami dlaczego ma sam siedzieć w domu jak może zawsze być blisko swojego opiekuna. Szkoda tylko, że można nosić ze sobą małe pieski, takie do 7-8  kg. Wyobrażacie sobie wielkiego psa w torbie? Któż by go udźwignął?

Jaka powinna być dobra torba?

Torba dla pieska musi być wygodna i bezpieczna. Piesek musi czuć się w niej komfortowo. Musi mieć możliwość siedzenia i wygodnego położenia się w niej. Wnętrze torby powinno zawierać:

  • Specjalne wycięcie, przez które piesek obserwuje otaczający go świat.
  • Specjalne zapięcie, które przypina się do obroży pieska, w celu zabezpieczenia przed wyskoczeniem,
  • Miękką podusię, na której może się położyć i w przypadku zmęczenia uciąć sobie drzemkę.
  • W przypadku toreb pełnych otwory wentylacyjne i okienka z siatki sandex.
  • Sklep Kraina Psa poleca takie torby. Mamy w ofercie torby transportery, listonoszki, plecaki https://sklep.krainapsa.pl/kategorie-produktow-dla-psow/akcesoria/torby-akcesoria/

Jedni powiedzą fanaberie jakieś, inni super pomysł, tak jak ze wszystkimi nowinkami. A ja mówię torby to wspaniała rzecz dla małych piesków, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Nie mogą być używane zamiast spacerów. A co wy o tym myślicie?

 

           

 

         

            

 

 

Komentarze
Wczytywanie...