Dzień Przyjaciela Chomika 12 kwietnia

0 706

12 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Chomika.

Chomiki – gryzonie z rodziny chomikowatej. Około 300  gatunków. Posiadają różne barwy, wygląd, wielkość. To stworzenia bardzo delikatne. Ciche w dzień, aktywne i głośnie w nocy.

Wszystkim Chomiczkom życzymy pięknych dni, wspaniałych zabaw, cudownych smakołyków i kochanej rodzinki.
Kraina psa jest przeciwna sprzedawaniu chomików w sklepach zoologicznych. To nie jest zabawka, no cóż. Nasz świat nie jest idealny. Jest jak samochód, który psuje się coraz bardziej, ale każdy z nas może być jego mechanikiem i naprawiać go systematycznie.

Jaki jest chomik?

To bardzo mądre małe zwierzątko. Potrafi nauczyć się wszystkiego. Lubi się przytulać. Reaguje na imię.
Zapytacie skąd wiem???  otóż około 20 lat temu zakupiliśmy takiego małego chomiczka w sklepie zoologicznym. Siedział tam w terrarium sam, przestraszony, na pół dziki, mokry z przyklejonym trocinami do skóry. Wyglądał przerażająco. Oczywiście decyzja ratujemy malucha.  Bubuś bo takie dostał imię bał się wszystkiego i wszystkich, ale z czasem pokochał całą naszą rodzinę. Biegał po pokoju, wskakiwał na kanapę i przytulał się do nas. Swoje potrzeby fizjologiczne załatwiał tylko w swojej klatce. Mądry zwierzak. Niestety nie można go było nauczyć niegryzienia kabli, dlatego też wszystkie musiały być pochowane dla jego bezpieczeństwa. Nauczył się samodzielnie otwierać klatkę. Pyszczkiem podnosił mały haczyk, a jaki był z tego dumny. Przybiegał na głos swojego imienia. Był cudowny i szczęśliwy. Odszedł za Tęczowy Most ze starości.

Czy chomik może zostać przyjacielem psa, a pies przyjacielem chomika???

Wszystko zależy od ułożenia i zapoznania obu zwierząt. Znam przypadki:
1. Pies potrafi cały dzień siedzieć przy klatce chomika, obserwuje go, macha ogonem, nawet łapką zachęca do zabawy, ale po wypuszczeniu chomika z klatki, piesio ucieka do drugiego pokoju.
2. Chomik boi się psa i gdy ten zbliża się przyjaźnie do klatki, ucieka do swojego domku i tylko wystawia łepek, patrząc co piesio robi.
3. Pies i chomik żyją w wielkiej przyjaźni. Razem śpią. Wspaniali kumple od lat. Chomik żyje wolno, nie jest zamykany w klatce.

No cóż nie ma na to recepty. A jak jest u was??? macie psa i chomika??? Pochwalcie się swoimi chomikami.
Jak to z ta przyjaźnią bywa??????

Komentarze
Wczytywanie...