madi konkurs 3 zd 4

Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia, To coś, co w szczęściu czy też biedzie Jak cień z człowiekiem (czy psem – dopisek KP) przez życie idzie. Ludwik Jerzy Kern

Co mówi imię? Skąd się wywodzi? Co oznacza? Kiedy piesek obchodzi swoje imieniny? Czy są sławne pieski o tym imieniu? Jakie imię nadać swojemu pupilowi? Pytania te nurtują zapewne nie jednego opiekuna czworonożnego przyjaciela.

Każdy piesek ma swoje imię.

Każdy pies ma swoje imię, a każde imię ma swoje znaczenie, oddaje charakter pieska, któremu je nadano. Wywodzi się od nazwy jakiegoś przedmiotu, obiektu, zjawiska, albo po prostu pochodzi od imienia ludzkiego. Stanowi podstawowe określenie danego konkretnego psa. Imię tworzy nierozerwalną część psiej osobowości.

Imię ludzkie determinuje sukces zawodowy, może wznieść człowieka na wyżyny, albo doprowadzić do wielu kompleksów.?!
A imię psa?
Kochany opiekunie, nadaj swojemu pupilowi takie imię, aby Twój piesek był z niego dumny. Nadaj mu takie imię, które do niego pasuje pod względem charakteru, urody, zachowania i wielkości. Trudno, aby malutki piesio miał na imię Bary, a wielki dorodny pies nazywał się Perełka.

A wy pieski – zastanawiacie się czasami, dlaczego wasi opiekunowie tak wnikliwie wybierają dla was imię? Otóż chcą was wyposażyć w pewne magiczne cechy, właściwe tylko dla was, niespotykane i te jedyne, tak jak wy, jesteście dla nich tymi jedynymi czworonożnymi przyjaciółmi. To dzięki ludziom, psie imiona nabywają silnego rysu magicznego.

Psie imiona nie mają prawnie uregulowanych przepisów.

Mogą mieć różne znaczenia i różną pisownię. Mogą mieć wiele znaczeń. Mogą pochodzić od różnych wyrazów polskich jak i wyrazów obcych językowo. Mogą być również wymyślone, a ich nazwa nie musi figurować w żadnym słowniku. Zupełna dowolność. Należy jednak pamiętać, aby imię pieska było taktowne i godne psiej miłości. Wszelkie imiona niecenzuralne, obraźliwe nie są ani wskazane, ani polecane, wręcz przeciwnie: ZAKAZANE.

W jaki sposób wybieramy imię dla naszego pupila?

Pamiętajmy, że wybieramy imię dla pieska na całe jego życie. Pies przyzwyczaja się do swego imienia i reaguje na nie podobnie jak człowiek. Każda zmiana powoduje duży dyskomfort w jego psychice. Bezdomne pieski, którym nadaje się nowe imiona należy otoczyć wielką miłością i z czułością wypowiadać nowe imię tak często, aż piesek zaakceptuje je i zacznie na nie reagować. Imię pieska powinno być dostosowane do psychiki i wielkości pupila. Nadajemy je po bacznej obserwacji zwierzaka. Czasami takie imię nasuwa się samo, ale najczęściej szukamy imienia w Księdze Imion dla Psa.

Polecamy Wielką Księgę Imion dla Psa opracowaną przez KrainęPsa.

W bazie danych znajduje się 2000 imion piesków zapisanych lub opisanych w Krainie. Z Księgi Imion dowiesz się, jakie są cechy wybranego imienia, skąd pochodzi, co oznacza, jakie są jego zdrobnienia, kiedy pies obchodzi swoje imieniny i czy są jakieś znane pieski o tym imieniu.
***imiona dla suni http://www.krainapsa.pl/imie-psa-2-485/wielka-ksiega-imion-dla-psa-cz-1-imie-dla-suni-9368
*** imiona dla psa http://www.krainapsa.pl/imie-psa-2-485/wielka-ksiega-imion-dla-psa-cz-2-imie-dla-pieska-9385

A może zainteresuje Cię kalendarz dla psa  http://www.krainapsa.pl/imie-psa-2-485/kalendarz-psa-4017

3 komentarze do “Imię dla psa

Dodaj komentarz